O firmie

Drukarnia TYPO-OFFSET logo

DRUKARNIA TYPO-OFFSET - rok założenia 1984!

To w pełni profesjonalny zakład poligraficzny oraz wydawniczy.

Dnia 12 kwietnia 1984 roku decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie Henryk Górowski szef firmy otrzymał pozwolenie na prowadzenie pierwszej prywatnej drukarni w byłym województwie pilskim. Dokładnie od tego dnia zaczęła się rodzić prawdziwa historia firmy. Tym większym fenomenem był fakt, iż w czasach PRL-u obowiązywała CENZURA. Przed każdym drukiem należało zgłosić się do urzędu cenzury w celu otrzymania akceptacji.

Zaczynając od drewnianych kaszt i metalowych czcionek składanych przez zecera dawną metodą Gutenberga zaczęły powstawać pierwsze druki. Wykonywane były na zdobionych papierach, jednokolorowe zaproszenia, ulotki, oraz plakaty. Metoda ta zwana TYPO-graficzną nawiązuje do nazwy drukarni. Druk OFFSET-owy natomiast to druga część nazwy oznaczająca obecną technikę druku. Dzięki odważnym początkom i trafnym inwestycjom firma szybko przeszła z druku techniką typograficzną do techniki offsetowej wdrażając kolejne działy.

Jesteśmy prężnie rozwijającą się drukarnią. Dotychczasowa działalność tj. druk offsetowy, cyfrowy i fleksograficzny, zaowocowała w krótkim czasie poszerzeniem firmy o dział opakowań.

Papier, karton, folie samoprzylepne wiodących na rynku producentów w połączeniu z najlepszymi markami maszyn dają nam pewność, iż możemy wykonać najwyższej jakości produkt terminowo i w konkurencyjnych cenach.

Firma posiada duże zaplecze maszyn drukarskich z arkusza, roli, jak i do produkcji opakowań oraz oprawy druków. Dzięki temu drukarnia jest w stanie wykonać niemal wszystkie prace poligraficzne.

Nasze wieloletnie doświadczenie związane z poligrafią pozwala nam na prowadzenie szerokiego zakresu usług.

Firmę tworzą najlepsi fachowcy. Jesteśmy doświadczonym zespołem. Wyróżnia nas fakt, że robimy to co lubimy, bo poligrafia jest naszą pasją.

Jeden komentarz do „O firmie

  1. Zaklad Poligraficzny Henryk Gorowski Pila Drukarnia – Wydawnictwo – Profesjonalizm – Fachowosc – Solidnosc – Terminowosc – Sympatyczna obsluga! Posiada duze zaplecze maszyn wielkoformatowych z roli i arkusza oraz maszyny do produkcji opakowan i oprawy wszelkich drukow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.